Kto powinien codziennie pić zieloną herbatę?

Każdy dorosły człowiek powinien wypijać przynajmniej dwa litry wody niegazowanej w ciągu wody. Poza wodą, zaleca się picie zielonej herbaty, z uwagi na szereg jej pozytywnych właściwości. Należy unikać picia słodkich napojów oraz mocnej kawy. Japońska zielona herbata to bardzo zdrowy napój, który może przynieść same korzyści. Można jej pić nawet trzy filiżanki dziennie. Jeśli parzymy taką herbatę dłużej, uwalnia się zawarta w niej teina, która ma właściwości pobudzające. Taka herbata może więc z powodzeniem zastąpić poranną kawę.

Herbata zielona dla osób dbających o zdrowie

Zielona herbata ma szereg prozdrowotnych właściwości, o których nie każdy wie. Przede wszystkim, zawiera w swoim składzie cenne polifenole oraz witaminy A, B, C, czy E, które są nam niezbędne. Warto pamiętać, że polifenole mają silne działanie antyoksydacyjne. Mówi się, że działają przeciwnowotworowo i przeciwmiażdżycowo, ale silnie wspierają też pracę układu krwionośnego. Jeśli w rodzinie zdarzały się zawały lub udary, albo inne problemy sercowe, zdecydowanie warto sięgać po zieloną herbatę każdego dnia. Udowodniono również, że napój ten doskonale wpływa na osoby, którym dokucza wysokie ciśnienie. Mogą ją popijać bez obaw, na przykład zamiast kawy.

Japońska zielona herbata na odchudzanie

Sporo mówi się także o tym, że zielona herbata może wpływać bardzo korzystnie na odchudzanie. Wspomaga bowiem proces spalania tkanki tłuszczowej nagromadzonej w organizmie. Nie można oczywiście oczekiwać, że samo picie herbaty spowoduje utratę nadmiarowych kilogramów. Dla prawdziwych efektów, konieczne jest włączenie diety o obniżonej kaloryczności oraz odpowiedniej dawki wysiłku fizycznego. Zielona herbata ma też korzystny wpływ na osoby, które borykają się z wysokim poziomem cukru we krwi. Pomaga skutecznie unormować ten wskaźnik, jeśli pijemy ją w sposób regularny. Dobrze jest wybierać dobrą, japońską herbatę zieloną liściastą, zamiast popularnej herbaty sprzedawanej w torebkach. Ma ona zdecydowanie lepszą jakość i skuteczniej działa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*