Jakie rodzaje podsłuchów dostępne są na rynku

Zaawansowanie technologiczne w dzisiejszym świecie weszło na zupełnie nowy, innowacyjny poziom. Na rynku istnieją już podsłuchy, które umożliwiają podsłuchiwanie rozmówców znajdujących się w odległości kilkunastu metrów lub nawet w zupełnie innym pomieszczeniu! Światowi producenci tacy jak Philips, AlfaLab, Fujian, Sony, Uniden i E-tronik oferują wysokiej jakości sprzęt do rejestracji dźwięku. Warto kupować dyktafony tylko w renomowanych sklepach szpiegowskich, ponieważ mamy gwarancję wysokiej jakości oraz tego, że sprzęt posiada wszystkie wymagane certyfikaty i pozwolenia. Bardzo często zdarza się, że na stronach zagranicznych koncernów handlowych asortyment szpiegowski posiada o wiele niższą jakość i jest mniej wydajny niż ten dostępny w specjalistycznych sklepach.

Podsłuchy działające przez ścianę

Jednym z najnowocześniejszych rodzajów podsłuchów, które wykorzystują innowacyjne technologie, są podsłuchy sejsmiczne. Ich działanie opiera się na rejestracji dźwięku przez nawet 70 – centymetrową ścianę! Oznacza to, że użytkownik nie musi chować urządzenia w pomieszczeniu, które go interesuje. Podsłuch wykrywa mikrodrgania ścian i zamienia je w dźwięk, a dodatkowy mikroprocesor poprawia jakość dźwięku, przez co cała rozmowa jest dobrze słyszalna. Na rynku można znaleźć różne rodzaje podsłuchów sejsmicznych. Najlepiej jednak inwestować w te, które zapewniają maksimum dyskrecji, czyli można do nich podłączyć zestaw słuchawkowy i odsłuchiwać dźwięk na odległość. Warto także zwracać uwagę na takie parametry jak czułość i budowę mikrofonu oraz sposób zasilania.

Najbardziej zaawansowane podsłuchy

Podsłuchy zaawansowane są dedykowane osobom, które zajmują się profesjonalnie zbieraniem materiału dowodowego czy mają inne powody do nagrywania rozmów. Najbardziej zaawansowane urządzenia charakteryzują się długim czasem pracy, dużą odległością odbioru, wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, dopracowaniem, dobrym kamuflażem i małymi rozmiarami, wysoką jakością dźwięku. Najczęściej z takich urządzeń korzystają dziennikarze, studenci chcący lepiej przyswoić materiał z zajęć, detektywi czy śledczy kryminalni.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*