Co warto kupić młodym rodzicom w prezencie?

Kiedy na świecie pojawia się maleństwo, zwykle młodzi rodzice mogą liczyć na wiele praktycznych prezentów od swoich najbliższych. Jest to miły sposób na odciążenie finansowe, a jednocześnie sprawienie im po prostu przyjemności. Goście często zastanawiają się nad tym, jaki upominek będzie odpowiedni i na pewno przyda się w trakcie opieki nad maluszkiem. Wielu z nich decyduje się na gadżety takie, jak rożek dla dzieci, kokon do spania, matę dziecięcą, czy zestaw artykułów higienicznych. Popularnym prezentem są również ubranka, których nigdy nie za wiele.

Rożek dla dzieci czy polarowy kocyk?

Młodzi rodzice chętnie korzystają z różnego rodzaju produktów, które ułatwiają im usypianie dziecka i jego noszenie. Dlatego taką popularnością cieszą się rożki, z których można korzystać przede wszystkim w dwóch pierwszych tygodniach życia. Nie jest to jednak prezent, który będzie cieszył długo. Jeśli zależy nam na czymś, z czego dziecko skorzysta również później, można kupić mu mięciutki i cieplutki, kolorowy kocyk do wózka lub do łóżeczka. Popularnym prezentem jest także kokon dziecięcy, z którego można korzystać na wiele sposobów dość długo. Jeśli chcemy sprawić radość mamie, można zdecydować się na poduszkę do karmienia, która pozwala na odciążenie rąk.

Jakie zabawki wybrać dla niemowlaka?

Malutkie dzieci zdecydowanie nie korzystają jeszcze z zabawek, jednak można wybrać odpowiednie dla nich produkty. Myśląc przyszłościowo, można wybierać spośród pięknych grzechotek, gryzaków i pluszaków. Bardzo popularne są również czarno-białe karty i książeczki dla maluszków oraz zabawki sensoryczne, które mają różne faktury i wydają z siebie różnego rodzaju dźwięki. Jeśli prezent planowany jest dla dziecka nieco większego, wówczas warto rozejrzeć się za wygodnym leżaczkiem, fotelikiem albo pchaczem. Ten ostatni to doskonałe wsparcie podczas nauki pierwszych kroków. Dobrym prezentem jest też mata, na której dziecko może się wygodnie bawić i po prostu leżeć. Stanowi ona dobrą osłonę przed chłodną i twardą podłogą.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*