Wirtualny rozruch

idea-3083106_960_720

Największą zmorą niemalże każdego przedsiębiorstwa są nieprzewidziane błędy pojawiające się po wprowadzeniu nowego systemu czy też nowych maszyn. Powoduje to wydłużenie cyklu produkcyjnego jak również i wiąże się z licznymi kosztami dotyczącymi wstrzymania produkcji czy też powstania wadliwych produktów. Taka sytuacja wymaga znacznych nakładów czasu również i do znalezienia, zdiagnozowania usterki oraz jej usunięcia i rozpoczęcia procesy produkcyjnego od początku.

Co sugerujemy?

Rozwiązanie, które pomaga w zapobieganiu tego typu sytuacjom jest między innymi wirtualny rozruch. Przede wszystkim wymaga on stworzenia wirtualnego modelu całego przedsiębiorstwa bądź jedynie wybranych jego fragmentów, które chcemy przeanalizować bądź zmienić. To właśnie na jego podstawie możemy wykrywać błędy nie tylko programowe, ale również i logiczne. Znacznie skraca to czas wdrażania nowych systemów do danego przedsiębiorstwa, co jest bardzo korzystne zarówno z perspektywy pracowników jak i kierownictwa.

Oprócz tego wirtualny rozruch daje możliwość dodawania do już istniejącego planu przedsiębiorstwa zupełnie nowych maszyn bądź systemów, które chcemy wdrożyć w rzeczywistości. Dzięki temu nie trzeba ponosić kosztów związanych z zakupem prototypów danych urządzeń.  Ich działanie oraz wpływ na graph-3068300_960_720optymalizację danej linii produkcyjnej można sprawdzić za pomocą danych symulacji. Ponadto na jej podstawnie można ustalić miejsce, w którym dane urządzenie zostanie zamontowane oraz jego zdolność produkcyjną. Znacznie ułatwia to wprowadzanie zmian w zakładzie.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*